Ekim 20, 2022

Taşımadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

Aslında taşınma işlemi sanılandan daha ciddi ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. İşin ilk aşaması genellikle evini taşımak isteyen kişide başlamaktadır. Eşyaların toparlanması hatta gerekli eşyaların Balonlu Naylon’a sarılması gerekmektedir. Kırılma ihtimali olan alet edevatlar çok dikkatli yerleştirilmeli Balonlu Naylon kullanılmayacaksa aralarına kalın kumaş eşyalar konulmalıdır.

Taşınmaya karar verildikten sonra konut arayışına girildiği andan itibaren (bu süre yaklaşık olarak 20 gündür) yavaş yavaş eşyalar toparlanıp kolilenmeye başlamalıdır. Sürekli elin altında olması gerekmeyen kaba eşyalar toplandıktan sonra taşınmaya günler kala ise tüm eşyalar paketlenmeye hazır halde olmalıdır.

Kişilere öncelikli olarak düşen bir diğer görev ise yeni geçeceklere konuta tüm eşyalarını götürüp götürmek istememelerine karar vermeleridir. Evde zamanla birikmiş olan eşyalar hem nakliye yükünü arttıracak hemde taşınma işleminin daha fazla vakit almasına neden olacaktır. Bu nedenle atılması gereken eşyalar atılmalı ve az da olsa bir alan yaratılmalıdır.

Taşınma İçin Plan Hazırlanmalıdır ve bu plan ortalama olarak şu şekilde olmalıdır;

  • Nakliye Firması Araştırması Yapılmalıdır.
  • Eve götürmek istemediğiniz eşyalarınızı ayırmalısınız.
  • Hangi eşyanızı ne şekilde paketleyeceğinizi önceden planlamalısınız.
  • Yeni taşınacağınız konutun eşyalarınızın boyutu için uygun olup olmadığını gözlemlemelisiniz.

Bunlara daha ekleme yapılabilir. Fakat ilk aşamada dikkat edilmesi gereken şeyler ortalama olarak bunlardır.
Eğer yük taşıma işinde sizde aktif olarak bulunacaksanız belli başlı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu kurallar kısaca şöyledir;

Kolilere tıka basa eşya koymamalısınız çünkü fazladan oluşabilecek bir ağırlık taşıma sırasında pek çok vücut problemine (bel, sır ya da kol ağrısı gibi) yol açacaktır. Ayrıca çizilip, kırılabilecek eşyalarınız için ekstra önlem almalısınız. Nakliye firmaları bunları uygun yöntemlerle taşırlar. Fakat sizler pek çok yere çarpıp eşyanıza zarar verebilirsiniz. Bunların yanı sıra buzdolabı gibi gerçekten ağır olan eşyalar için bu işte tecrübeli profesyonellerden yardım almalısınız. Bizim ekibimiz General Nakliyat yıllardır süregelen tecrübesi ile daima yanınızdadır.